English version

  • English

Warszawa dla najmłodszych

KINO ORANGE IMAX

IMAX to nowoczesna technologia, która dzięki wykorzystaniu i połączeniu szeregu elementów pozwala na to, że widz oglądając film czuje się tak, jakby w nim uczestniczył. Na świecie istnieje ponad dwieście kin IMAX. W ponad stu z nich oglądać można projekcje w technologii trójwymiarowej. Jedno z nich znajduje się właśnie w Warszawie. Dodatkową atrakcją dla dzieci może być zabawa w Fantasy Park.

PRZEJAZD METREM

Metro warszawskie jest jedynym metrem w Polsce. Uruchomione zostało w 1995 roku i obecnie składa się z jednej linii, której długość wynosi 23 km. Dziennie metro warszawskie przewozi 280-500 tysięcy pasażerów. Trasę od Kabat do stacji Młociny pokonuje w 38 minuty. W kwietniu 2008 roku na konferencji MetroRail 2008, odbywającej się w Kopenhadze, warszawskiej stacji metra na pl. Wilsona przyznano tytuł najlepszej nowej stacji metra na świecie. W 2010 roku ruszyła budowa II linii metra, która połączy dwa połączy wschodnią i zachodnią część  Warszawy, a jej długość wyniesie 31 km.

OGRÓD ZOOLOGICZNY

Warszawskie ZOO istnieje od 1928 roku. W czasie swojego funkcjonowania musiało pokonać wiele trudności, dziś jednak rozwija się wspaniale. Dziesięć lat temu otwarto nowy dom dla gadów, rok później nową ptaszarnię. Obecnie budowane są nowoczesne wybiegi dla szympansów i goryli. W warszawskim ZOO  znajdują schronienie  przedstawiciele gatunków zagrożonych oraz zwierzęta, które po ciężkiej pracy odchodzą na zasłużoną emeryturę. ZOO otwarte jest przez cały rok. Dla dzieci i młodzieży organizowane są lekcje, podczas których ich uczestnicy mogą dowiedzieć się niezmiernie ciekawych rzeczy na temat życia i obyczajów zwierząt.

PLAC ZABAW W PARKU UJAZDOWSKIM

Na placu znajdują się nowoczesne i bezpieczne urządzenia przeznaczone do zabawy, wśród nich zamek z systemem drabinek, zjeżdżalnia, pajęczyna do wspinania, huśtawki, piaskownice, domki, a wszystko to ustawione jest na specjalnym miękkim podłożu, chroniącym w razie upadku przed potłuczeniami.

RODZINNE CENTRUM ROZRYWKI HULAKULA

W Rodzinnym Centrum Rozrywki HulaKula, mieszczącym się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, znajdują się, obok wielu innych atrakcji, dwa place zabaw: Hulaland i Hulapark. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla dzieci w wieku do lat 7, a jego konstrukcja  nawiązuje do świata znanego maluchom z bajek i kreskówek. Jest na nim statek piracki, bezludna wyspa, labirynt i basen z kolorowymi piłeczkami. Hulapark, przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, to plac zabaw, który swoim kształtem przypomina przestrzeń międzyplanetarną. HulaKula dysponuje także specjalnymi pokojami urodzinowymi. Grupy szkolne mogą korzystać ze specjalnej promocji, obejmującej grę w kręgle i zabawę na placu zabaw.WSTECZ