English version

  • English

Zwiedź Warszawę

Szanowni Państwo! W związku z powtarzającymi się przypadkami bezprawnego kopiowania tekstów zamieszczonych na naszej stronie internetowej, uprzejmie informujemy, że prezentowane tu opisy zostały przez nas przygotowane na potrzeby naszych Klientów. Nie są one natomiast przeznaczone do kopiowania i upubliczniania na innych konkurencyjnych stronach internetowych. Zamieszczone na naszej stronie teksty są oryginalne i w rozumieniu prawa stanowią naszą własność. Ich bezprawne powielanie jest nie tylko złamaniem przepisów dot. ochrony praw autorskich i konkurencji, ale też naruszeniem dobrego obyczaju. Karolina Paczyńska.
Nie ma drugiego takiego miasta jak Warszawa!Tu tradycja łączy się z nowoczesnością, nowe wychodzi naprzeciw staremu. Tu obok starych kamienic rosną stalowo-szklane konstrukcje na miarę XXI wieku.  Warszawa nie jest wprawdzie klasycznie piękna, ale zachwyca swą różnorodnością i kolorytem, który stanowi o jej niepowtarzalnym klimacie. Tu nikt się nie znudzi, nie można bowiem nudzić się w mieście, w którym po jednej stronie ulicy mija się wiekowe, jakby zadumane kamienice, po drugiej zaś – strzeliste drapacze chmur, a pomiędzy nimi gigantyczny socrealistyczny gmach Pałacu Kultury.
W ciągu wieków Warszawa przeżywała wzloty i upadki. Była widownią niejednego triumfu i porażki. Przed II Wojną Światową nazywano ją „Paryżem Wschodu”, po wojnie pozostało z niej morze gruzów, jednak dumna Warszawa, Miasto-Bohater, które „przeżyło własną śmierć”, dzielnie dźwigała się ze zniszczeń. Jakimś paradoksem, czy przewrotnością losu jest fakt, że dziś najczęściej porównywana jest nie do Paryża, a do… Berlina. Mimo trudnej, często tragicznej historii, Warszawa nie jest smutna. Jest zaskakująca, pełna radości, energii i wyjątkowej atmosfery.
Warszawa


WSTECZ