Wycieczki po Warszawie „szyte na miarę”
Wszystkie organizowane przez nas wycieczki powstają na życzenie i według sugestii naszych Klientów. Nigdy nie popadamy w rutynę i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, służąc profesjonalną radą, wiedzą i doświadczeniem. Każda wycieczka planowana jest z dbałością o najmniejszy szczegół, co czyni ją niezapomnianą i niepowtarzalną. Jak to robimy? Oto kilka przykładowych programów zwiedzania Stolicy. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne w przygotowaniu Państwa wycieczki. STARE I NOWE MIASTO (do 2 godzin)Spotkanie z przewodnikiem. Spacer ulicami Starego i Nowego Miasta (bez zwiedzania wnętrz): plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Katedra św. Jana, Kanonie, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta z Syrenką, Barbakan, dom urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie, Rynek Nowego Miasta, kościół św. Kazimierza, pl. Krasińskich – pomnik Powstania Warszawskiego, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Krasińskich, Katedra Polowa WP, mury obronne Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca, ul. Piwna, Zapiecek.
Zakończenie zwiedzania. WARSZAWA W PÓŁ DNIA (do 4 godzin) Spotkanie z przewodnikiem.
Przejazd do Łazienek Królewskich, dawnej letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po parku od pomnika Fryderyka Chopina do Pałacu na Wyspie. Przejazd Traktem Królewskim w kierunku Starego Miasta, po drodze m.in. dzielnica gmachów rządowych i ambasad, Nowy Świat, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski i Pałac Prezydencki. Spacer po Starym Mieście: pl. Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Katedra św. Jana, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, mury obronne, Barbakan i dom Marii Skłodowskiej-Curie.
Przejazd przez teren dawnej dzielnicy żydowskiej i getta, po drodze m.in. pomnik Bohaterów Getta, gmach Muzeum Historii Żydów Polskich i Umschlagplatz. Przejazd przez pl. Bankowy, pl. Teatralny - Teatr Wielki i pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Grób Nieznanego Żołnierza. Zakończenie zwiedzania.
WARSZAWA W JEDEN DZIEŃ (do 8 godzin)Spotkanie z przewodnikiem.
Przejazd do Łazienek Królewskich, dawnej letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Krótki spacer po parku od pomnika Fryderyka Chopina do Pałacu na Wyspie. Przejazd Traktem Królewskim w kierunku Starego Miasta, po drodze m.in. dzielnica gmachów rządowych i ambasad, Nowy Świat, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski i Pałac Prezydencki.
Przejazd przez teren dawnej dzielnicy żydowskiej i getta, po drodze m.in. pomnik Bohaterów Getta, gmach Muzeum Historii Żydów Polskich i Umschlagplatz. Spacer po Starym Mieście: pl. Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Katedra św. Jana, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, mury obronne, Barbakan, dom Marii Skłodowskiej-Curie oraz film dokumentalny „Warszawa nie zapomni” w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy.
Lunch.
Przejazd do Wilanowa, dawnej rezydencji Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych i spacer po parku. STOLICA SZLAKIEM FRYDERYKA CHOPINA (do 4 godzin)Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do pomnika Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich.
Przejazd do Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Gnińskich (Zamku Ostrogskich). Zwiedzanie ekspozycji muzealnej. Spacer Krakowskim Przedmieściem w kierunku Starego Miasta, po drodze m.in.: kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych – Salonik Chopinów. Przejazd na Cmentarz Powązkowski – krótki spacer po cmentarzu, na którym pochowani są m.in. rodzice Kompozytora. Zakończenie zwiedzania. SZLAKIEM JUDAIKÓW WARSZAWSKICH 1 (do 4 godzin)Spotkanie z przewodnikiem.
Przejazd na pl. Grzybowski – spacer wokół placu: w miarę możliwości wejście do Synagogi Nożyków, Teatr Żydowski, kościół Wszystkich Świętych, ul. Próżna. Przejazd na ul. Złotą/ul. Sienną, gdzie znajdują się zachowane fragmenty muru getta. Przejazd na ul. Chłodną, gdzie znajdował się most-kładka łączący małe i duże getto. Przejazd na Cmentarz Żydowski przy ul. Okopowej. Zwiedzanie cmentarza. Przejazd do pomnika Bohaterów Getta. Wejście do budynku Muzeum Historii Żydów Polskich, a następnie spacer Szlakiem Pamięci Walki i Męczeństwa Żydów od pomnika Bohaterów Getta do Umschlagplaztu. Zakończenie zwiedzania. SZLAKIEM JUDAIKÓW WARSZAWSKICH 2 (do 8 godzin)Spotkanie z przewodnikiem. WARSZAWSKA PRAGA (do 3 godzin)Spotkanie z przewodnikiem. Piesze zwiedzanie Starej Pragi, m.in.: Cerkiew św. Marii Magdaleny, ulice starej Nowej Pragi (Konopatczyzny) – np. ul. Mała i Wileńska, Liceum im. Władysława IV, Katedra Praska, pomnik ks. Ignacego Skorupki, Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego, dawna Komora Wodna, dawny Żydowski Dom Akademicki, Dom „Pod Sowami”, Dom Weteranów Powstania Styczniowego, pomnik Orkiestry Praskiej, Gmach Wychowawczy Warszawskiej Gminy Starozakonnych, budynek dawnej mykwy, ul. Targowa i Ząbkowska.
Zakończenie zwiedzania.
WARSZAWA NOCĄ (do 2,5 godziny)Spotkanie z przewodnikiem. Na temat wycieczek po Warszawie czytaj także w „Wycieczki szkolne po Warszawie” . Szanowni Państwo! W związku z powtarzającymi się przypadkami bezprawnego kopiowania tekstów zamieszczonych na naszej stronie internetowej, uprzejmie informujemy, że prezentowane tu opisy zostały przez nas przygotowane na potrzeby naszych Klientów. Nie są one natomiast przeznaczone do kopiowania i upubliczniania na innych konkurencyjnych stronach internetowych. Zamieszczone na naszej stronie teksty są oryginalne i w rozumieniu prawa stanowią naszą własność. Ich bezprawne powielanie jest nie tylko złamaniem przepisów dot. ochrony praw autorskich i konkurencji, ale też naruszeniem dobrego obyczaju, który, mamy nadzieję, jest jednak obcy tylko nielicznym. Karolina Paczyńska
|
---|
WSTECZ